300 otrok na konja ← Nazaj

Konjeniška zveza Slovenija si je zastavila cilj, da v letu 2013 v različne programe brezplačno vključi »300 otrok« iz cele Slovenije.

V prilagojene programe in terapevtsko jahanje bomo preko različnih organizacij zajeli tako socialno ogrožene skupine, kakor tudi skupine otrok s posebnimi potrebami.

Programe bomo izvajali  v vseh regijah  preko svoje mreže podizvajalcev po vsej Sloveniji.

Prilagojene programe za različne skupine otrok bodo izvajali strokovno usposobljeni  in izkušeni strokovnjaki na področju dela s konji in terapevtskega dela med udeleženci in konji.

Ker smo si projekt zadali, kot družbeno odgovorno dejanje želimo preko sponzorjev, donatorjev in drugih virov omogočiti vsem 300 otrokom brezplačno udeležbo.

Seveda pa si obetamo tudi druge pozitivne učinkov, kot so:

• prepoznavanje KZS tudi kot družbeno odgovorno organizacijo,
  • konjeništvo, kot vrsta športne rekreacije in način zdravega preživljanja prostega časa,
  • predstavitev konjeništva širši javnosti,
  • popularizacija in dostopnost konjeništva
  • vključevanje drugih institucij, prostovoljcev, staršev,
  • pridobivanje pokroviteljev, donatorjev.

Program »300 otrok« predstavljamo  v prvi vrsti, kot prijetno doživetje za otroke, njihove starše in druge sodelujoče.

Stik s konjem in jahanje je usmerjeno na celotnega človeka in pozitivno vpliva na psihosocialne funkcije in samozavest, razvoj humanega odnosa in socialnosti ter odpravljanje ali zmanjšanje bolezni.

Konjeniška zveza Slovenije vabi gospodarske družbe, ustanove in posameznike k partnerskemu sodelovanju in podpori na področju:

• promocijskih aktivnosti,
  • finančne podpore,
  • organizacijske podpore,
  • in druge oblike podpore

Z veseljem bomo prisluhnili in se prilagodili tudi vašim drugim predlogom.

Z dodatne informacije in dogovore smo vam na voljo:

M: 041 382 780 (Zlatko Polajžer)

T: (01) 43 47 264

F: (01) 43 47 265

E: zlatko.polajzer@siol.net

www.konj-zveza.si

K sodelovanju vabimo vse člane KZS, ki še niste pristopili v mrežo podizvajalcev, da izrazite svoj interes preko e-maila: kzs@konj-zveza.si