Petra Kramarič in Stane Knez ← Nazaj

Dr. Petra Kramarič, dr. vet. med.

PREDSTAVITEV

Diplomirala je na Univerzi v Ljubljani, Veterinarski fakulteti l. 1998. Takoj po diplomi se je zaposlila in pričela z delom kot veterinarka na Kliniki za konje Veterinarske fakultete, kjer je zaposlena še sedaj.

Spomladi l. 1999 je odšla na polletno usposabljanje s področja interne medicine in anestezije konj na Univerzo v Utrechtu (Nizozemska), Veterinarsko fakulteto.

Istega leta se je na Univerzi v Ljubljani vpisala na podiplomski študij biomedicine in opravila magisterij l. 2002 in doktorat l. 2004. Predmet podiplomskega raziskovanja so bila dihala konj, še posebej je raziskovala vnetno reakcijo v dihalnih poteh konj z obstruktivnim bronhitisom.

Od l. 2005 opravlja pedagoško delo kot asistentka pri predmetih Bolezni in zdravstveno varstvo kopitarjev in Klinična praksa na Veterinarski fakulteti, je tudi mentorica strokovnih praks študentov in dijakov.

Strokovno se vsako leto izpopolnjuje na veterinarskih kongresih in delavnicah v Nemčiji, Veliki Britaniji, Franciji, na Nizozemskem in v Italiji.

Sodeluje kot vabljena predavateljica na veterinarskih kongresih in izobraževanjih v različnih konjeniških panogah.

V obdobju od l. 2000 do l. 2008 je bila pooblaščena veterinarka za izvajanje nadzora uporabe prepovedanih snovi (dopinga) v kasaškem športu.

Leta 2006 je v Genevi (Švica) opravila usposabljanje za FEI veterinarskega delegata in od tedaj sodelovala na številnih mednarodnih konjeniških tekmovanjih pod okriljem FEI.

Od l. 2007 je predsednica veterinarske komisije KZS ter od l. 2008 nacionalni kontaktni veterinar za FEI.

Stane Knez, dr. vet. med.

PREDSTAVITEV

• 1982-1986 Srednja Agroživilska šola – veterinarski tehnik
  • 1987-1994 – Veterinarska fakulteta v Ljubljani – doktor veterinarske medicine
  • strokovno usposabljanje v tujini

–      obisk različnih veterinarskih praks na Nizozemskem 1985-1992

–      6-mesečno študijsko obdobje na Veterinarski fakulteti v Utrecht-u, Nizozemska (»Zdravje črede, nadzor proizvodnosti in tehnologije«)

• 15 let dela na področju prehrane konj v sodelovanju:

–      z lastniki, rejci...

–      z veterinarji

• cca. 20 člankov v RoK
  • 60 predavanj za rejce, lastnike, jahače, voznike, veterinarje
  • Priprava prehranskih strategij za:

–      Kobilarno Lipica

–      Postajo konjeniške policije v Ljubljani

–      Center Brdo in

–      zmagovalce Derbijev, državnih prvenstev, kriterijev (kasaštvo, dresura, preskakovanje ovir, endurance...)

• 15 let dela z lastnimi konji

TEMA dr. Petre Kramarič, dr. vet. med.:

1. Bolezni, ki so pogojene z anatomskimi in fiziološkimi značilnostmi konj (kolike, bronhitisi, nekatere poškodbe)
  2. Nekatere pomembne bolezni konj, ki jih povzročajo virusi – IAK, herpes virus, influenca (kako zbolijo konji, kako se prenašajo, zakaj so določene bolezni zakonsko regulirane, kako jih lahko preprečimo)
  3. Regenerativno zdravljenje bolezni gibal (IRAP, plazma, bogata s trombociti, matične celice)
  4. Skrb za dobrobit konj v konjeniškem športu (zdravljenje konj v športu, doping)

TEMA Stane Knez, dr. vet. med.

• 1. sklop

o   anatomske značilnosti prebavnega sistema konj

o   prehranski standardi v prehrani konj

o   sestavine krmnega obroka za konje

• 2. sklop

o   prehranska »piramida« konj

o   posebnosti prehrane različnih kategorij konj

• 3. sklop

o   prehrana športnih konj

o   tehnologija prehrane konj

LOKACIJA za obe predavanji: velika predavalnica Fakultete za šport (naslov: Gortanova 22, 1000 Ljubljana)

URNIK:

SOBOTA, 25.10.2014

9.00 – 10.30 predavanje Petre Kramarič

10.30 – 11.00 odmor za kavo

11.00 – 12.30 nadaljevanje predavanja Petre Kramarič

12.30 – 14.00 odmor za kosilo

14.00 -16.15 predavanje Staneta Kneza (predavatelj bo določil odmor za kavo)

OPOMBE:

Priporočljivo za vse udeležence licenčnega seminarja in zunanje slušatelje!