FEI Solidarity - eventing← Nazaj

Med 29. majem in 1. junijem 2018 je potekal na hipodromu Stožice v Ljubljani 4-dnevni seminar v eventingu oz. mlitaryju, kot se je reklo včasih, ali konjeniškem mnogoboju, kot to disciplino imenujejo Hrvatje.

Seminar so vodili mednarodno priznani strokovnjaki - Pierre le Goupil, eden največjih strokovnjakov za oblikovanje zaprek v eventingu in skakanju, bivši jahač olimpijskega ranga in trener; Edouard Legendere, aktualen trener in  jahač najvišjega ranga ter FEI sodnik Yuri Valev.

Cilj seminarja je bilo usposabljanje uradnih kadrov – trenerjev, sodnikov, postavljačev parkurjev,… Delo je potekalo v skupinah in je bilo naravnano zelo praktično. Vsak dan je bil posvečen eni disciplini (dresura, cross country, skakanje), zadnji dan pa so udeleženci seminarja ob tutorstvu strokovnjakov FEI pripravili  tekmovanje v eventingu na nivoju 1*.

Seminarja so se udeležili Domen Vivod in Jani Finžgar kot postavljača in oblikovalca zaprek, Leda Selan, Anica Rojec in Maruša Čotar kot sodnice, kot učiteljica Eva Rotar in nekaj zunanjih opazovalcev. Jahali so vsi slovenski tekmovalci vključno z Mirjam Bray, ki sicer živi v Nemčiji, a tekmuje za Slovenijo, saj je njena mama Mariborčanka. Z demonstracijami so pomagali varovanci Eve Rotar, Žive Šefman in Teje Keluc ter Vital Trdan.

Za konec: prišli so odlični ljudje, bilo je veliko individualnega dela, dali so nam vzor za dober pedagoški pristop in komunikacijo, nikogar niso podcenjevali in tudi na 12-letnem otroku s skromnimi izkušnjami so znali demonstrirati primeren trening.

Seminar je bil financiran iz solidarnostnega sklada FEI ob pomoči KZS, drugo leto spomladi naj bi sledil drugi del – vabljeni!

Alenka Beg Lauko

Delovno telo za eventing