01 43 47 264

01 43 47 265

041 654 000

Državno prvenstvo v preskakovanju ovir 2015← Nazaj

Dobili smo nove državne prvake v preskakovanju ovir. Vsem čestitamo! Beri več...

Od 9. do 12. julija 2015 je Konjeniška zveza Slovenije v soorganizaciji s Konjeniškim klubom Ugar iz Ribnice organizirala državno prvenstvo v preskakovanju ovir. Na Posestvu Ugar so z  vrhunsko pripravljenim tekmovalnim prostorom in izvrstno organizacijo največjega nacionalnega konjeniškega tekmovanja v Sloveniji obeležili 10. obletnico organizacije svojega prvega tekmovanja.

V treh tekmovanjih, ki so štela za posamično razvrstitev, se je pomerilo kar 81 tekmovalnih parov, ki so tekmovali v petih kategorijah.

V petek smo dobili ekipne državne prvake. V amaterski kategoriji je prvo mesto zasedla ekipa Jahalnega kluba Maribor v sestavi Suzana Šuman (Indoctro's Son Prevozništvo Joco d.o.o.), Taja Vajs (Paris) in Zoran Käfer (Destiny), v kategoriji mlajših mladincev je bila najboljša ekipa Konjeniškega kluba PIP Ljubljana I v sestavi Lana Hrovat Svetičič (Jumbo An Inn Šped-agenc d.o.o.), Pina Hrovat Svetičič (Preciosa Šped-agenc d.o.o.) in Urška Prebil (Quins), v kategoriji mladincev pa je zmagala ekipa Konjeniškega kluba Konjeniška akademija Primož Rifelj v sestavi Nina Jovović (Aldino V), Nina Pangeršič (Glorija I) in Zala Štebljaj (Looping). V kategoriji U25 in članski kategoriji ekipno tekmovanje zaradi premajhnega števila prijav ni bilo izvedeno.

V nedeljo so se odvijala tekmovanja za posamično razvrstitev. Dobili smo nove državne prvake, prva tri mesta po posameznih kategorijah pa so zasedli: