Gaj Riossa že tretjič osvojil Top Rider naslov← Nazaj

Gaj Riossa nadaljuje z izvrstnimi nastopi

Ponovno, že tretjič zapored je osvojil ''Top Rider'' naslov v konkurenci mlajših jahačev

Gaj Riossa nadaljuje z izvrstnimi nastopi, tokrat na močnem Italijanskem turnirju kategorije A5*, ki ga je minuli vikend gostil konjeniški center Horses Riviera Resort v San Giovanni in Marignanu.

Ponovno, že tretjič zapored je namreč osvojil ''Top Rider'' naslov v konkurenci mlajših jahačev.

Tokrat je na finalni preizkušnji po daljšem premoru spet nastopil s konjem Unaniemom, s katerim sta z osnovnim parkujem opravila brez napake, kar je uspelo le še dvema tekmovalcema. Vsi trije so se za naslov pomerili v baražu.

V tem drugem delu sta le Gaj in Unaniem uspela preskakati parkur brez napake, ter hkrati postavila tudi za dobri dve sekundi hitrejši čas od konkurentov. S tem je Gaj že tretjič, v ravno toliko poizkusih, osvojil naslov ''Top Rider'' za najboljšega mladega jahača na turnirju.

Gaj je tudi pred finalnim nastopom že nanizal nekaj lepih rezultatov in sicer je bil z Unaniemom dvakrat 3. na 1.35m ovirah, z mladim, šestletnim konjem Dakota pa zabeležil eno zmago na 1.25m ovirah in eno 5. mesto.

Ugar Equestrian Team

Foto: arhiv Posestva Ugar