0549232001475826465.JPG

Novi državni prvaki v vožnji dvovpreg ← Nazaj

Foto: Sibil Slejko

Miha Tavčar, Robert Vrhovnik in Dejan Jančar so se v nedeljo, 25. septembra, veselili naziva državnega prvaka v vožnji vpreg – vsak v svoji kategoriji.

Miha Tavčar je bil najuspešnejši med vozniki dvovpreg v zahtevnejši kategoriji L, Robert Vrhovnik v srednje zahtevni kategoriji A, Dejan Jančar pa med vozniki enovpreg.

Državno prvenstvo je letos ponovno potekalo v Kobilarni Lipica, kot uvod v Dneve Kobilarne Lipica.

Miha Tavčar, ki nastopa za Kobilarno Lipica, je bil najuspešnejši med vozniki dvovpreg v sobotni dresurni in spretnostni vožnji ter nedeljskem maratonu. Nastopil je s 490 Conversano Samira XXV, enim od svojih izkušenih tekmovalnih konj, vzrejenim v Lipici, in mlajšim 639 Conversano Capra IV, ki še nima mednarodnih tekmovalnih izkušenj.

Naziv državnega podprvaka je osvojil lanski državni prvak, lipiški voznik Mitja Mahorčič, tretje mesto pa lipiški voznik Marko Memon pred Klemnom Turkom.

V srednje zahtevni kategoriji A se je lovorike državnega prvaka veselil Robert Vrhovnik s frizijcema Jeldau in Aebele. Drugo mesto je osvoji lanski državni prvak Robert Glažer, ki je bil najuspešnejši v maratonu s konjema Figo in Dino. Tretje mesto je osvojil Janez Peternel, sledili so Gianmarco Mršič, Vito Lešer, Franjo Mesojednik in Božidar Mršič.

Med vozniki enovpreg sta lanski državni prvak in podprvak tokrat zmenjala mesti. Zlata se je veselil Dejan Jančarb s konjem Lio, srebro pa je osvojil Janko Tavčar s 485 Conversano Wera iz tekmovalnega para, s katerim je njegov sin Miha Tavčar osvojil najboljši slovenski rezultat na svetovnih prvenstvih doslej.