Slovenci tudi letos slavili v avstrijskem Glainachu← Nazaj

V soboto 23.maja je bila na sporedu prva tekma v novi tekmovalni sezoni za pokal 4 narodov -Four nations Endurance cup 2015

Slovenski predstavniki so z ekipo Karin Kranjc -Blisk-, David Hočevar - Latoja-,Uroš Kastelic-Schamira- in Sara Mišmaš -TU Marlon- v slabem deževnem vremenu in težkih pogojih na progah v okolici Borovelj tekmovali na dveh hitrostnih in eni pravilnostni kategoriji na razdaljah 80km  60km in 40 km.

Karin Kranjc na Blisku je odlično opravila z vso konkurenco na najdaljši hitrostni kategorijii in suvereno zmagala v konkurenci 8 konj  To je odlična popotnica po marčevskem uspehu na FEI tekmi v VIvaru (ITA)  za letošnjo mednarodno sezono mlade tekmovalke.

Pravi boj se je vse do konca odvijal v kategoriji CEN B na 60 km saj je vseh šestdeset kilometrov trojica jahačev odstopala od konkurence in jahali z veliko prednostjo vse do cilja. David Hočevar je v razburljivem ciljnem šprintu v cilj za eno sekundo prehitel odličnega Italijanskega tekmovalca Favrettia, le tri sekunde za njima pa je cilj prečkal Uroš Kastelic.David je tako slavil svojo prvo mednarodno zmago žal pa se je Urošu po odličnem tekmovanju ni izšlo na zadnjem veterinarskem pregledu .Šhamira je na spolzki progi tik pred ciljem nekoliko nastopila na kamen kar je posledično pomenilo šepanje na končnem veterinarskem pregledu.

Svojo prvo tekmo z novim mladim arabskim žrebcem TU Marlonom je Sara MišMaš uspešno končala v pravilnostni kategoriji 40 km in tako dopolnila  uspeh Slovenske ekipe

Slovenci smo tako ponovili lanski uspeh na istem prizorišču in samo želimo si še ene odlične sezone v pokalu  AA 4.Nations Endurance Cup.

Čestitke vsem

Igor Hočevar