0707392001535988619.jpg

BALKANIADA 2018 JE KONČANA – DOBILI SMO NOVE BALKANSKE PRVAKE!← Nazaj

Nedeljski finalni boj za medalje so pričele amazonke. Odlično je nastopila Aleksandra Krainer s Prophetom in osvojila skupno 5. mesto.
V razvrstitvi samo za današnjo tekmo pa sta bila po razburljivem baražu tretja. Bravo!

Vse tri medalje so osvojile grške amazonke.

V finalni tekmi za otroke sta nas z odličnim nastopom, že tretjim brez kazenskih točk, razveselila Ema Maček Ležaič in Afroman. Ema se je v baražu za tekmo pomerila z Romunko, ki je bila le za kanček hitrejša in tako je Ema osvojila 2. mesto.

V skupnem seštevku razvrstitve za prvenstvo se je tako povzpela kar za deset mest in osvojila 10. Čestitke!

V mladinski konkurenci je najboljši slovenski rezultat uspel Ajdi Ušen. Osvojila je skupno 9. mesto.

V kategoriji mladih jahačev je svojega Camba suvereno in brez napak odjahala Neja Bevc.
Za zmago v tekmi se je v baražu pomerila z Romunom in ga gladko premagala s še enim nastopom brez kazenskih točk.
V skupnem seštevku prvenstva se je tako prebila na 4. mesto, 5. pa je bil Robert Kučer.
Čestitke vsem!

Zmaga je šla ponovno v Grčijo, drugo mesto k našim gostiteljem Hrvatom, tretje pa v Romunijo.

Za najboljši možen zaključek Balkaniade je v članski tekmi poskrbela Iza Vele, ki je s še eno nulo v Grand prixu poskočila na tretje mesto in tako lepo dopolnila našo zbirko medalj. Robert Bombek je eno podrto oviro v finalu prvenstvo končal na skupno 4. mestu.

Zlate sicer nismo osvojili, vendar po treh kompletih srebrnih v ekipni in eni bronasti v posamični konkurenci barvam pač ne gre gledati v zobe.

Balkanski prvak v članski konkurenci za leto 2018 je postal Ionel Bucur iz Romunije.

Čestitamo vsem zmagovalcem!

Vseh rezultatov žal ne moremo našteti. Poleg dobitnikov medalj so tekom prvenstva uspeh naše ekipe dopolnili tudi posamezniki z uvrstitvami v dnevnih nastopih, prav vsak član ekipe, tudi trenerji in spremljevalci pa so dodali svoj kamenček v mozaik. Čestitke in hvala vsem!

Na tem mestu se v imenu slovenske ekipe zahvaljujemo tudi organizatorjem, Konjički klub Karoca, za vzorno izpeljano prvenstvo, čudoviti ekipi stevardov z našim Rokom Vadnjalom, sodnikom in vsem ostalim sodelujočim, ki so omogočili lep športni dogodek!

Foto: Sanja Račić Koblar in arhih udeležencev