0586612001535987571.jpg

DRUGI IN TRETJI DAN SO NA BALKANIADI POTEKALI BOJI ZA EKIPNE NASLOVE, NAŠIM KAR TRIJE KOMPLETI SREBRNIH MEDALJ!← Nazaj

Ekipni del tekmovanja so otvorili mladi jahači. Naše barve so zastopali Nina Pangeršič s Chamberlainom, Robert Kučer z Look its me, Tanit Baukman s Corssinijem in Neja Bevc s Cambom. Nastopali so v dveh tekih prek enakega parkurja. Za ekipni rezultat se seštejejo trije najboljši rezultati iz posameznega teka. Z dobrim jahanjem so se naši mladi jahači okitili s srebrno medaljo, prvo za Slovenijo in poskrbeli za navdušenje med slovenskimi navijači.

Ekipni zmagovalci v kategoriji mladih jahačev so postali Romuni.

V članski konkurenci so naši tekmovalci v zasedbi Lana Tanko s Quantums boyem, Tajda Bosio z Lodonkorjem, Iza Vele z Western boyem in Robert Bombek s Colmino po prvem delu pristali na 2. mestu z zaostankom 4 kazenskih točk in tako poskrbeli za napeto tekmovanje v nadaljevanju. Na koncu so s skupnim rezultatom le 5 kazenskih točk osvojili srebro.
Tudi tokrat so ekipni balkanski prvaki postali Romuni. Povsem zasluženo: jahali so odlično, imajo pa tudi res vrhunske konje. V skupno 8 nastopih so podrli le eno samo oviro in tako kot ekipa absolutno dominirali v parkurju. Tretje mesto so osvojili Grki.

Očitno nam je bil v petek namenjen srebrn nakit, saj so naše amazonke v sestavi Aleksandra Krainer s Prophetom, Nina Zidar Klemenčič s Clearom, Anja Jakelj z Abramowiczem in Katja Žiberna s Chaccom prav tako osvojile drugo mesto in srebrn komplet medalj.

Ekipne prvakinje Balkana so postale Grkinje, tretje pa so bile romunske tekmovalke.

V soboto so se ekipni nastopi nadaljevali v kategorijah otroci in mladinci.

Ekipne prvakinje pri otrocih so postale mlade hrvaške jahačice s skupnim rezultatom 0 kazenskih točk, za 2. mesto pa sta se v baražu med seboj pomerili ekipi Grčije in Romunije s po 4 kazenskimi točkami.
Uspešnejša je bila ekipa iz Romunije. Romunski tekmovalci so tudi edini, ki so osvojili medaljo prav v vseh dosedanjih nastopih.

Naša dekleta so z nekaj smole v sicer dokaj težkem parkurju in deževnem vremenu osvojila 5. mesto od skupno sedmih ekip.
V razvrstitvi samo za ekipno tekmo se je na odlično drugo mesto uvrstila Ema Maček Ležaič z Afromanom, ki je oba parkurja odjahala brez napak. Bravo, Ema!

V mladinski kategoriji se za nas ni najbolje izteklo. Tekmo sta zaključili le Nika Ajlec Kosič in Ajda Ušen, zato smo žal ostali brez ekipne uvrstitve. Tekmo so prepričljivo dobili Grki pred Hrvati in Romuni.
Ajda je z dvema zelo dobrima nastopoma trenutno na 10. mestu z dobrimi možnostmi za napredovanje po lestvici. Držimo pesti!

Zato pa so nas v soboto razveselili naši tekmovalci z mladimi konji, ki so se med seboj v baražu udarili za čim boljšo razvrstitev in osvojili prva 4 mesta. Najhitrejši nastop je uspel Urošu Jordanu s Halvujem, druga je bila Nina Pangeršič z Iron manom, tretja Ajda Ušen z Masterjem in četrta Lana Tanko s Calipsom.

V nedeljo so na sporedu finalne tekme za naslove balkanskih prvakov v individualni konkurenci. Navijajmo za naše, kar nekaj jih je v zelo dobrem položaju pred zaključnimi boji za medalje.