Državni prvak v preskakovanju ovir 2014 je postal Urh Bauman← Nazaj

Konjeniška zveza Slovenije je organizacijo letošnjega državnega prvenstva v preskakovanju ovir...

...zaupalo Športnemu društvu Titani Ljubljana, ki je svoje delo opravilo profesionalno in v zadovoljstvo tako tekmovalcev, kakor tudi obiskovalcev.

Letošnje državno prvenstvo v preskakovanju ovir, ki je prvič potekalo v Ljubljani, na Hipodromu Stožice, je postreglo z razburljivimi in do finalnih tekem neodločenimi izidi. Vrhunec tekmovalnih dni je bila finalna tekma v članski kategoriji v kateri smo dobili državnega prvaka za leto 2014. To je Urh Bauman na konju CORIANO CARTHAGO iz Jahalnega kluba MARIBOR. Drugo mesto je zasedel  Robi Skaza s konjem CATARINA in tretje mesto Tadej Skaza na konju ARMAGEDON S, oba iz Konjeniškega kluba Velenje. Odločno in v športnem duhu so nastopili tekmovalci v vseh ostalih kategorijah, ki so svojo odličnost pokazali prav v finalnem dnevu tekmovanja.

Rezultati po kategorijah posamično

MLADINCI

1. Robert Kučer JUMBO AN INN KK VELENJE
2. Tanit Baukman COPACABANA KK KARLO - Maribor
3. Eva Zala Marovt GASTON KK VELEBIRO

MLAJŠI MLADINCI

1. Pina Hrovat Svetičič PRECIOSA ŠPED-AGENC KK PIP Ljubljana
2. Vita Gala Fras BENTON KK VELENJE
3. Zoja Kiker CHIRA II KK KARLO - Maribor

AMATERJI

1. Živa Čuček I&H BOOGY WOOGY KD PIRAMIDA
2. Tina Grloci WARJA KD PIRAMIDA
3. Tiana Štros VENON D'ARCADIA KK JEŽA PRI JEŽU

Ostali in ekipni rezultati so na voljo na uradni spletni strani KZS:

Poleg spremljanja poguma in spretnosti najboljših slovenskih jahačev je organizator pripravil tudi pester spremljevalni program. Občudovali smo lahko nastop lipicancev iz Kobilarne Lipica in lipicancev konjenice policijske postaje Ljubljana. Vzporedno  je potekalo tudi tekmovanje za najmlajše na ponijih. Obiskovalcem so ponudili urice brezplačnega jahanja in vožnje s kočijo.

Konjeniška zveza Slovenije čestita vsem tekmovalcem Državnega prvenstva v preskakovanju ovir 2014 in se zahvaljuje vsem, ki so kakorkoli pripomogli pri uspešni izvedbi prvenstva.