FEI CAI3*H1,H2,H4WCupQ CAI3*P1,P2,P4 v Lipici← Nazaj

PRVO MESTO V SPRETNOSTNI VOŽNJI IN SKUPNO SREBRO ZA MIHO TAVČARJA

Mednarodno tekmovanje v vožnji vpreg FEI CAI3*H1,H2,H4WCupQ CAI3*P1,P2,P4, ki ga je od 26. do 29. junija gostila Kobilarna Lipica, je prineslo novo potrditev kakovosti slovenske reje lipicanca. Miha Tavčar, ki nastopa z lipicancema 490 Conversano Samira XXV in 485 Conversano Wera XXII, zrejenima v Kobilarni Lipica, je zmagal v finalni spretnostni vožnji med stožci. To mu je prineslo drugo mesto v skupni razvrstitvi, ki je seštela rezultate dresurne vožnje, maratona in spretnostne vožnje.

Voznik Kobilarne Lipica Mitja Mahorčič je z lipicancema 330 Favory Slavina XIX in 424 Favory Slavina XIX osvojil četrto mesto v spretnostni vožnji in peto mesto v skupni razvrstitvi, kar tudi zanj, tako kot za Tavčarja, pomeni ponovitev skupne uvrstitve z lanskega tekmovanja. Drugi voznik Kobilarne Lipica Marko Memon je v spretnostni vožnji osvojil deveto mesto in tekmovanje zaključil na enajstem mestu, medtem ko je Klemen Turk zaključil spretnostno vožnjo s sedmim rezultatom.

Zmage med vozniki dvovpreg se je ponovno veselil Jozsef Dibak, ki nastopa za Italijo. Med vozniki štirivpreg je prepričljivo slavil nekdanji svetovni prvak Werner Ulrich iz Švice, med vozniki enovpreg pa njegova rojakinja Lucie Musy Comune.

Med vozniki vpreg s poniji so skupni zmagi nazdravili Flavio Lunardon (enovprege, Italija), Johan Weitlaner (dvovprege, Avstrija) in Vilmos Jambor (štirivprege, Madžarska).

Mednarodno tekmovanje v vožnji vpreg FEI CAI3*H1,H2,H4WCupQ CAI3*P1,P2,P4 je letos pritegnilo kar 54 tekmovalcev s 121 konji in 35 poniji iz 11 držav ter se zaključilo s slovesno razglasitvijo rezultatov na lipiškem hipodromu. »Odlični rezultati so ponovno potrdili vrhunsko raven slovenske reje lipicanca in konkurenčnost lipicanca v vrhunskem tekmovalnem športu. Vsem slovenskim voznikom, še posebej pa Mihi Tavčarju in Mitji Mahorčiču, čestitamo za dosežene rezultate in prispevek k promociji slovenske reje lipicanca,« je po zaključku tekmovanja dejal strokovni vodja Kobilarne Lipica mag. Janez Rus.

V. d. direktorja Kobilarne Lipica dr. Boštjan Bizjak je napovedal nov uspeh kobilarne: »Zadovoljni smo tudi ob novici, da bo Kobilarna Lipica po svetovnem prvenstvu v vožnji vpreg s poniji leta 2011 kmalu gostila novo svetovno prvenstvo, in sicer svetovno prvenstvo v vožnji dvovpreg s konji leta 2017 - največje in najpomembnejše konjeniško tekmovanje v Sloveniji doslej.«

Carien Schippers in Kobilarna Lipica

Startne liste in rezultati so dostopni na povezavi http://www.hoefnet.nl/home/site/uitslagen/9603714d9a204d0a25dba9fb208e4fbe