0313019001392034851.jpg

Gaj Riossa ubranil Top rider naslov← Nazaj

Pred dvema tednoma smo poročali o Gajevem zmagoslavju v boju za naslov Top Rider na italijanskem nacionalnem turnirju v San Giovanni in Marignanu. Minuli vikend je na istem prizorišču potekal še en turnir enake kategorije, kjer je Gaj uspešno izpolnil zastavljeni cilj – ubranitev naslova Top Rider.

Že pred nedeljskimi finalnimi preizkušnjami je Gaj nanizal nekaj dobrih uvrstitev. S konjem Dakota je v konkurenci šestletnih konj osvojil 6. mesto, v 1.35m parkurju pa s kobilo Velvet Brown brez kazenskih točk zasedel 8. mesto. Vrhunec turnirja je sledil v nedeljo. Že v konkurenci šestletnih konj sta Gaj in Dakota zasluženo in z dvema sekundama prednosti slavila pred konkurenco. V preizkušnji za naslov ''Top rider'' je Gaj nastopil v kategoriji tekmovalcev z licenco ''primo grado''. Tekmoval je z dvema konjema, kobilo Velvet Brown in konjem Bacardi ter se z dobrim jahanjem z obema uvrstil v drugi del. V finalnem delu je tako nastopilo 10 tekmovalcev, ki so prvi del opravili brez napake. S kobilo Velvet Brown je Gaj našel najhitrejšo pot skozi parkur in brez podrte zapreke in s prednostjo slabe sekunde ubranil ''Top rider'' naslov izpred dveh tednov. Uspeh je dopolnil še s šestim mestom z Bacardijem.

Videoposnetek zmagovitega nastopa: http://youtu.be/yiaCiFUj364

Ugar Equestrian Team