Kvalifikacijsko tekmovanje za Pokal Alpe Adria v Avstriji← Nazaj

Prvo mesto v GP za Birgit Fabris Sauer

Prvo mesto v GP za Birgit Fabris Sauer z 261 Maestoso Slavina XIX, drugo in tretje v S za Nejo Kogoj s 315 Conversano Allegra XLVI

Le teden dni po uspešnem nastopu v finalu mednarodnega tekmovanja v dresurnem jahanju CDI v Lipici je jahačica Kobilarne Lipica Birgit Fabris Sauer z lipicanskim žrebcem 261 Maestoso Slavina XIX v soboto, 31. maja, zmagala v Grad Prixu - najzahtevnejši nalogi drugega kvalifikacijskega turnirja za Pokal Alpe Adria v avstrijskem Unterferlachu.

Neja Kogoj z lipicanskim žrebcem 315 Conversano Allegra XLVI se je v kategoriji S v soboto veselila tretjega mesta (65,351 odstotka točk), v nedeljo, 1. junija, pa drugega mesta (65,789 odstotka točk). Miro Dragič z lipicanskim žrebcem 274 Favory Steaka XX je osvojil četrto, peto in sedmo mesto v isti kategoriji (64,722 odstotka točk, 62,281 odstotka točk in 63,509 odstotka točk).

»Za mlada člana Lipiške klasične šole jahanja, Nejo Kogoj in Mira Dragiča, ter njuna žrebca je bil to prvi nastop v tujini. Opravila sta ga več kot uspešno,« je spodbudne rezultate pospremil v. d. direktorja Kobilarne Lipica dr. Boštjan Bizjak.  Strokovni vodja kobilarne mag. Janez Rus je poudaril, da dobre uvrstitve pričajo o strokovnem in dobro načrtovanem delu Lipiške klasične šole jahanja.

Z nastopi je bil zadovoljen tudi glavni trener Lipiške klasične šole jahanja Dušan Mezgec, vodja ekipe v Avstriji: »Birgit Fabris Sauer je vse figure izvedla zelo dobro in si zaslužila prvo mesto v močni konkurenci. Čeprav je bil to za Nejo Kogoj in Mira Dragiča prvi nastop v tujini, je potrdil, da Neja Kogoj jaha zelo dobro in premišljeno. Tudi žrebec 274 Favory Steaka XX, s katerim je nastopil Miro Dragič, je s svojim energičnostjo in plemenitostjo pritegnil veliko pozornosti in občudovanja ter prejel pohvale strokovne javnosti. Še posebno pa smo zadovoljni, ker smo prejeli veliko odzivov, kako lepo je na tekmovanjih znova videti lipicanca. Prepričan sem, da je to res dobra promocija lipicanskega konja.«

Birgit Fabris Sauer ob vrnitvi domov ni skrivala veselja, tudi zato, ker je bil njen 261 Maestoso Slavina XIX ob prihodu v novo okolje precej napet. Po jutranjem sprehodu po okoliških travnikih, skupaj z Nejo Kogoj in njenim 315 Conversano Allegra XLVI, se je v soboto sprostil. »Preden sem šla na tekmo, sem si rekla, da bom odjahala, kot najbolje morem – in to je zadostovalo za zmago,« je pojasnila Birgit Fabris Sauer.

Vsi trije člani lipiške ekipe so bili zadovoljni tudi z vzdušjem na tekmovanju. Bili so dobra ekipa, drug drugega so spodbujali in se podpirali. Novi priložnosti za ponovitev odličnih nastopov se jim obetajo že na tretji kvalifikacijski tekmi Pokala Alpe Adria v Italiji, nato pa še v finalu Pokala Alpe Adria od 29. do 31. avgusta v Lipici.

Rezultati tekmovanja so objavljeni na povezavi http://online.turnier-meldestelle.com

Foto: Sibil Slejko