Uspešen začetek Pokala Alpe Adria← Nazaj

Eno prvo in dve drugi mesti za Slovenijo

Kvalifikacijsko tekmovanja za Pokal Alpe Adria v dresurnem jahanju, ki je v Kobilarno Lipica za tri dni pritegnilo 63 jahačev s 65 konji iz Italije, Avstrije, Hrvaške in Slovenije, se je danes začelo z zmago slovenske tekmovalke Mateje Šegregur. S konjem Capo di tutti capi se je veselila zmage nalogi A/L, in sicer v razvrstitvi jahačev, starejših od 16 let, z rezultatom 67,989 odstotka točk.

V kategoriji LM je nalogo najbolje odjahala Avstrijka Sylvia Mager s konjem Hurican (69,048 odstotka točk), drugo mesto pa je osvojila Katjuša Kosmina z žrebcem Romantico in rezultatom 65,298 odstotka točk. Tudi četrto mesto je pripadlo slovenski tekmovalki, in sicer Neži Šarc s kobilo Hexy Hit in 62,083 odstotka točk.

V kategoriji M je bila najuspešnejša Avstrijka Ulrike Schumi s konjem Dario (68,480 odstotka točk),  drugo mesto pa je osvojila mlada članica Konjeniškega kluba Lipica Ines Fridau Tivadar s konjem Desto (66,471 odstotka točk).

V najzahtevnejši preizkušnji današnjega dne, to je v kategoriji S, je zmagal italijanski tekmovalec Ricchardo Collecchia, ki je s kobilo Sue 49 prepotoval okrog 500 kilometrov dolgo pot iz okolice Monze, da je nastopil v Lipici. »Že nekaj let se vračam na tekmovanja za Pokal Alpe Adria v Lipico, skupaj s partnerko Glorio Colombo, ki je danes v tej isti nalogi osvojila tretje mesto. Tu nama je zelo všeč, Lipica je zelo lepa, ima zelo lep hipodrom in dobro organizacijo, zato se rada vračava,« je pojasnil Collecchia, zadovoljen z rezultatom 67,870 odstotka točk.

Kvalifikacijsko tekmovanje za Pokal Alpe Adria se bo nadaljevalo jutri in v nedeljo, nastopi tekmovalcev bodo popestrili utrip Kobilarne Lipica od 8. ure pa vse do poznih popoldanskih ur. Popoldne si bodo ljubitelji konjeniškega športa lahko ogledali tudi nastope treh jahačev Kobilarne Lipica: Mira Dragiča, Neje Kogoj in Birgit Sauer Fabris.

Miro Dragič z lipicanskim žrebcem 274 Favory Steaka XX in Neja Kogoj z lipicanskim žrebcem 315 Conversano Allegra XLVI bosta nastopila v nalogah St. Georg in Intermediate I, medtem ko bo Birgit Sauer Fabris z lipicanskim žrebcem 261 Maestoso Slavina XIX v nedeljo nastopila v najzahtevnejši nalogi Grand Prix.

»Tekmovalcem čestitamo za njihove rezultate in jim želimo veliko športnih uspehov v prihodnjih dneh. Zadovoljni smo, da se mnogi iz leta v leto radi vračajo v Lipico, ki je v mednarodnih športnih konjeniških krogih že dolgo poznana po dobrih pogojih za treninge in nastope, ki jih nudi tekmovalcem. To vsako leto še dodatno nadgradimo z gostoljubnim sprejemom in dobro organizacijo, saj so konjeniški turnirji za Kobilarno Lipica velikega pomena in dobrodošla priložnost za promocijo,« je ob začetku tekmovanja dejal v. d. direktorja Kobilarne Lipica dr. Boštjan Bizjak.

Kvalifikacijskemu tekmovanju za Pokal Alpe Adria v Lipici bosta v naslednjih mesecih sledili kvalifikacijski tekmovanji v Italiji in Avstriji, finale bo od 29. do 31. avgusta ponovno gostila Kobilarna Lipica.

Naslednje veliko in pomembno tekmovanje v Lipici se bo začelo že 23. maja. To je mednarodno tekmovanje v dresurnem jahanju CDI, ki šteje kot  kvalifikacijsko tekmovanje za svetovni pokal.

Vsi rezultati in startne liste so objavljeni na povezavi http://www.konj-zveza.si/aadt/default.htm

Sprotno spremljanje rezultatov je mogoče na povezavi http://www.konj-zveza.si/aadt/iresult.asp