MEDNARODNA KLINIKA ZA VOZNIKE DVOVPREG – KOČIJAŽE V KOBILARNI LIPICA

Kobilarna Lipica 12. in 13. marca 2022 gosti mednarodno izobraževanje z naslovom »Klinika za voznike vpreg – kočijaže« z vrhunskimi predavatelji. Poteka v organizaciji Konjeniške zveze Slovenije in Kobilarne Lipica.
Z nami bodo: Boyd Exell, petkratni svetovni prvak v vožnji štirivprege, sodnik Andrew Counsell iz Velike Britanije in madžarski tekmovalec Martin Hölle.

Boyd Exell je petkratni svetovni prvak v vožnji štirivpreg in devetkratni prvak svetovnega pokala. S tekmovanjih je začel v svojih rosnih letih, pri šestnajstih letih pa je že zmagal Australian Pairs Championship. V prihodnosti se osredotoča predvsem na nove FEI teste za dvoprege konj in ponijev. Pridružil pa se mu bo sodnik na mednarodnem svetovnem prvenstvu 4. stopnje g. Andrew Counsell, ki bo udeležencem predstavil spremembe vozniških pravil FEI, ki so stopile v veljavo z letošnjim letom. Andrew je sodnik za vožnje vpreg že od leta 1086 in sodi na vseh najvišjih stopnjah. Sodil je na približno 15 svetovnih prvenstvih in na več kot 140 mednarodnih turnirjih. Letos je predsednik žirije Royal Windsor.

Potekal bo tako teoretični kot tudi praktični del.

Poleg Boyda in Counsella bo strokovno sodeloval tudi Martin Hölle.

Martin Hölle je madžarski tekmovalec v vožnji vpreg. V letu 2021 je osvojil Svetovno prvenstvo v Kronenbergu na Nizozemskem. V letu 2019 je prejel nagrado za jahača leta od Madžarske konjeniške zveze. Študiral je konjeništvo na Univerzi za šport v Budimpešti.

Mednarodna klinika je odprta za vse ljubitelje vožnje vpreg, kočijaže, trenerje ter jahače, ki se želijo učiti od najboljših v svoji panogi.

Cena paketa je 299,00 eur na osebo in vključuje:

• 2x nočitev z zajtrkom v hotelu Maestoso,
  • 2x kosilo, odmor za kavo, 2x večerjo (brez pijače),
  • praktični in teoretični del izobraževanja ter
  • diplomo ob zaključku izobraževanja.

Program:

Petek 11. marec

• Dobrodošlica udeležencev v Hotelu Maestoso
  • 18.00 – dobrodošli, ‘Bits’ (Boyd)
  • 19.30 – večerja v hotelu Maestoso

Sobota 12. marec

• 08.45 – hipodrom – preizkusi dresure dvovpreg
  • 09.30 – učilnica ‘Skozi oči žirije’ (predavatelj Andrew Counsell) in novi FEI dresurni testi
  • 10.55 – odmor za kavo
  • 11.00 – praktični del na hipodromu (Boyd Exell, Andrew Counsell & Martin Hölle)
  • 13.00 – kosilo
  • 14.00 – praktični del na hipodromu (Boyd Exell, Andrew Counsell & Martin Hölle)
  • 16.00 –  16.45 demo Kobilarna Lipica
  • 18.30 – večerja v hotelu
  • 20.00 – odprta razprava

Nedelja 13. marec

• 09.00 – učilnica Razlaga novih pravil FEI (Andrew Counsell)
  • 10.00 – odmor za kavo
  • 10.15 – učilnica »Kako se svetovni prvaki pripravljajo na svetovno prvenstvo« (Martin & Boyd)
  • 09.00 – praktični del na hipodromu (Boyd Exell & Andrew Counsell)
  • 13.00 – kosilo
  • 14.00 – podelitev diplom in zaključek

Možna je prijava na izobraževanje brez nočitve, cena 199,00 eur na osebo za izobraževalni del, na naslednjem kontaktu: booking@lipica.org.

Rok prijav: 25. februar 2022

Minimalno število udeležencev za izvedbo: 45