Obvestilo o izbruhu nevrološke oblike virusa herpes (EHV-1) v Valenciji (Španija)

Mednarodna konjeniška zveza FEI nas je obvestila, da je na turnirju v Valenciji februarja 2021 prišlo do izbruha zelo agresivne nevrološke oblike konjskega herpes virusa (EHV – 1), posledično so se pojavili izbruhi še v treh evropskih državah (glej obvestilo FEI).

Mednarodna konjeniška zveza zato odpoveduje vse mednarodne turnirje do vključno 28. 3. 2021.

V Sloveniji do današnjega dne še nismo zabeležili izbruha te oblike konjskega herpes virusa.

Cepljenje proti nevrološki obliki virusa herpes je možno, osnovno cepljenje sestavljata dve cepljenji v razmaku 1 meseca.

O nadaljnjih obvestilih FEI v zvezi z izbruhom konjskega herpes virusa in o stanju v Sloveniji vas bomo sproti obveščali.

FEI obvestilo